Stejné odstíny barev

Monochromatický look je vlastně oblečení v jedné barvě. Takže pokud se vám někdy nechce vymýšlet nic složitého, co na sebe, uchylte se k monochromatické módě. Oblečení v jedné barvě totiž nabízí veliké množství využití a pozitiv. Snad všechny barevné odstíny nabízejí velikou škálu možností, jak zkombinovat jejich rozličné tóny. A to je to, co dělá monochromatické odívání zajímavé.  Zrovna tak to platí i v případě použitých materiálů u jednotlivých kousků oblečení. To jest, že čím více rozmanitých textur zkombinujete, tím lépe bude působit celkový vzhled vašeho outfitu. Zkombinovat je možné například:
·         lesklý satén
·         lehký šifon
·         hrubou pleteninu
·         matnou kůži
Velikou výhodou takovéhoto monochromatického odívání je, že kousky, které jsou v jedné barvě, anebo v blízkých odstínech opticky prodlužují vaši postavu, neboť se silueta vaší postavy jeví delší a zároveň i štíhlejší.
dívka ve svetru

Béžová

Zpočátku můžete zkusit některou z neutrálních barev, jako je například barva béžová. Je dobré také pamatovat u tohoto tělového odstínu na to, že boty v této barvě vždy opticky prodlouží postavu.

Šedá

Zrovna tak se nabízejí ke kombinování tóny šedého odstínu, jež dokáže působit velice luxusním dojmem. Jak při použití béžového odstínu, tak i šedého se doporučuje využití doplňků ve výrazných barvách, anebo v jiných neutrálních odstínech.

Bílá

Zvolíte-li svůj celkový look v bílé barvě, budete vypadat skvěle za všech okolností. U této barvy je vhodné si více pohrát s rozličnými texturami použitých materiálů.

Oblíbená barva

Pokud se rozhodnete zvolit nápadnější barvy, vybírejte takové barvy, na které jste zvyklé. Zrovna tak není nutné u výraznějších odstínů vybírat totožné boty a doplňky.
blondýna na schodech

Overal

Jako jedním z jednoduchých řešení monochromatického odívání je bezesporu overal, se kterým je možné vytvořit perfektní monochromatický look.  Při výběru doplňků se potom řiďte zásadou, aby vše zůstalo čisté, v jednom barevném odstínu a zbytečně jej nepřehlušovaly.