Nový chip pro bezpečné nákupy

Někomu je to naprosto jedno, jiný chce pouze značkové zboží. Jenže, může si být jist, že skutečně za takové zboží platí? Zásady bezpečného nakupování jsou asi každému jasné, a proto toho, kdo je nezná, mám výbornou zprávu. Už je znát nemusíte. Proč? Protože jistá čínská firma přichází s převratnou novinkou.
micro-chip do počítače

Nové etikety

Ano, pro falzifikátory přibývá další problém. Pro normálního kupce obrovská výhoda. Každý značkový výrobek, později i obyčejné výrobky by v budoucnosti mohly mít novou etiketu. Ta vypadá jako pásek z průhledného materiálu, ale uvnitř skrývá RFID chip. Nebudu zde rozebírat technickou stránku věci, jako informace pro laika postačí, že jde o identifikaci výrobku na rádiové frekvenci. Chip má přepisovatelnou paměť a mění se s každým skenem. V tomto já osobně vidím dost nevýhodu a otevřená dvířka falsifikátorům. Ale asi se mýlím.

Jak to funguje v praxi

Zákazník vstoupí do obchodu a k etiketě na výrobku přiloží chytrý mobil. Během dvou až tří sekund se mu na displeji ukáže, zda je výrobek opravdu to, za co se vydává. Dokonce by měl zobrazit celou cestu do prodejny. To v praxi znamená, že uvidíte info o výrobci, kdy sjel výrobek z linky, a hlavně kde, celou cestu po moři či vzduchem, a kdy a kde se dostal výrobek do státu.
procesor deska

Malililinko techniky

Zajisté se ptáte co je to ten RFIF chip. Jeho název pochází ze zkratky Radio Frequency Identificationidentifikace na rádiové frekvenci. Je to jen další a další generace identifikátorů navržených k identifikaci zboží, navazující na systém poněkud zastaralých čárových kódů.

Hudba budoucnosti?

V Číně se tento výrobek velmi osvědčil. Zda se dostane do širšího povědomí výrobců, rozhodne až budoucnost, ale výrobce již zakázky prý má a prý další rostou neuvěřitelnou měrou. Jen škoda, že se ještě více musíme vázat na chytré telefony. Ale to je daň za pohodlí. Zda se výrobek ujme u kupujících, uvidíme. Necháme se v budoucnosti překvapit.