Texas – 6 top míst k vidění

1.       Pevnost Alamo

Patří mezi jednu z nejdůležitějších historických památek v Americe. Pevnost a bývalá misie Alamo byla v roce 1836 dějištěm bitvy, během které se Texas odtrhl od Mexika, a bitva o Alamo se stala symbolem americké odvahy. Dnes místo navštíví na dva a půl milionu turistů ročně.
město Dallas

2.       Muzeum Sixth Floor v Dalasu

Tato vysoká budova z červených cihel nabízí komplexní pohled na odkaz prezidenta Kennedyho, který byl právě z této budovy zastřelen – v té době to byl depozitář knih. Muzeum nabízí veškerou dobovou dokumentaci o prezidentově volební kampani, fotografie, artefakty.

3.       Vesmírné středisko Houston

Vesmírné centrum v Houstonu patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce v Texasu. Středisko nabízí mnoho výstav s vesmírnou tematikou. Máte tu šanci se převléknout do skafandru a vyzkoušet si, jaké to je být astronautem. S tím souvisí možnost si vyzkoušet vesmírný simulátor a spatřit reálné rakety.

4.       Národní park Big Bend

Tento park o rozloze 3 242 km² se rozkládá na hranici s Mexikem. Tuto hranici tvoří řeka Rio Grande, která se táhne v délce 1500 km. Park vyniká svou rozmanitostí a žije v něm přes 400 druhů ptactva a až 1100 druhů rostlin. Pokud milujete turistiku, máte k dispozici 240 mil turistických tras. Skvělým tipem na cestování parkem jsou výlety lodí.
letadlová loď

5.       Texas State Capitol v Austinu

Budova postavená v roce 1888 je považována za jednu z nejkrásnějších státních budov ve státech. Je přes 92 metrů vysoká a je v ní skoro 400 místností. Ke kapitolu přiléhá také prostorný park a vyžití je zde pro celou rodinu.

6.       Letadlová loď USS Lexington (CV-16)

Letadlová loď, která byla v provozu v letech 1943 – 1991, slouží v současné době jako námořní muzeum v Corpus Christi. Z centra města k ní přijdete po několika minutové procházce. Mezi to nejlepší v tomto muzeu patří sbírka letounů, možnost navštívit můstek a části pro posádku. Můžete si tu také vyzkoušet různé hry a simulátory společně s 3D filmem, při kterém si vyzkoušíte roli pilota. Prohlídky tu trvají i čtyři hodiny.