Město na kraji řeky

Hamburk je německé město na pokraji řeky Labe, jedná se o větší město než Berlín a takové neformální kulturní středisko celého města, neboť zde najdete jak tradičně německou kulturu, tak neustále se obměňující kultury jiných částí světa snad ze všech kontinentů. Jestli vůbec hledáte skutečně multikulturní metropoli, je to právě Hamburk, který vás bezpochyby očaruje svojí krásou, jednoduchostí a také moderností. Zatímco Berlín je poznamenán půl století trvajícím rozdělením, Hamburk je čistě západní město a jako takové je určitě dobré si do něj zajet
kostel u řeky 

Multikulti obohacení?

Pokud zde pojedete a myslíte si, že za každým rohem na vás vyskočí nějaký černoch s nožem v ruce nebo že vaši paní znásilní tucet znuděných arabských migrantů, tak jste na omylu, pokud ovšem nejdete na Reeperbahn, kde je spousta „nočních klubů“, vykřičených domů a klubů, které křičí slovo „kriminalita“. Samozřejmě, je dobré se tam podívat, ale nečekejte nic jiného než spoustu opilých mladých lidí, problémů a policie. Prostituce není tak „uzavřená“ jak u nás a tak vás mohou překvapit klidně i prostitutky přímo vedle policejního vozu a všude přítomné nápisy – „Cheap sex“, která vás bezpochyby budou bít do očí.
přístav v Hamburku

Přístav i centrum

Ať už je to starodávná radnice nebo nádherný přístav, který občas v roce začne svítit celý modře, jedná se o město, které vás lapí svojí krásou a nádherou, od vysokých byznys center a mrakodrapů až po malinké uličky a poklidné čtvrtě, které vás bezpochyby lapí ve svojí jednoduchosti a na rozdíl od rušného centra, vás zachytí v síti vysokých stromů a poklidného vysedávání na lavičce na břehu řeky nebo snad i opékání v parku.
moderní most
Pokud se tedy rozhodujete, kam letos pojedete, určitě vyzkoušejte tuto evropskou polis a nepromarníte! Dostanete se tam levně autobusem nebo klidně i letecky a ubytování také není problém. Hlavně se neztraťte na hlavním nádraží, které je v polední špičku přecpané až k prasknutí.