Demolice domu je práce pro odborníky


Demoliční práce vypadají jednoduše, ale mohou se tu vyskytnout nepříjemné momenty, s nimiž si zkomplikujete život, a možná i docela závažným způsobem. Jestliže si ověříte na Internetu cenu demolice za tunu, a zdá se vám příliš vysoká, pak byste měli vědět, co je ve hře, a proč se o tyto práce starají odborníci.

demolice domu

Demolice není jen bušení kladivem – demoliční a bourací práce si někdo může představit příliš zkresleně. Vnímá je tak, že jde o práci s velkým kladivem, od jehož úderů odpadávají kusy omítky a zdiva, a postupně se tím zmenšuje výška objektu. Částečně to pravda je, ale na to podstatné jste zapomněli, a sice na vazby krovů a stropní konstrukce, které podpírají nosné zdi. Například zbourat rodinný dům, znamená pracovat tu s dlouhými a těžkými trámy, se střešními latěmi a taškami, střídá se tu navzájem mnoho typů stavebních materiálů, a ty se při bourání různě prolínají. Ve skutečnosti jde o namáhavou činnost, při níž se uplatní i těžká technika.

demoliční práce

Prašnost – bourání starých staveb provází i značné množství prachu, a to nejen toho stavebního z omítky, ale i usazeného na půdách, ve sklepích i v obytných prostorách. Mnoho prachu zasahuje imunitní systém a může být zdrojem nepříjemných alergií a dalších onemocnění. Nehledě na různé bakterie a roztoče a další mikroorganismy http://lepsipece.cz/tag/mikroorganismy/ v prachu rozmnožené.

Úrazy – přijít k úrazu při demolici domu je docela snadné. A to nemusí jít ani o odstřel plastickou trhavinou. Je to zkrátka rizikové pracoviště, a tam by se žádný domácí kutil neměl vůbec zdržovat. Při demolici hrozí zavalení celého těla, pád kusů stavebnin a řeziva, a zejména nevyzpytatelné chování již nekompletní konstrukce, která se může znenadání zřítit, a to neznámým směrem a do značné šíře. Udržovat bezpečnou vzdálenost od demoličních prací je také jednou z platných zásad, které je při této práci nutné dodržovat.