V březnu 2018 musel Google Chrome absolvovat další záplatování kritické bezpečnostní chyby


Ne vždy se daří vývojářům aplikací tak, jak by si sami představovali, a to se týká i společnosti Google. Jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších webových browserů Google Chrome se v polovině března 2018 potýká s bezpečnostní dírou, kterou mohou proniknout počítačoví piráti a získat z vašeho zařízení citlivá data.  Jedná se o kritickou chybu zabezpečení, která již byla opravena, ovšem řada uživatelů je stále v ohrožení.
google vyhledávač
Zásadní je tedy, a to platí i do budoucna, sledovat průběžně aktualizace a udržet váš webový prohlížeč vždy v nejnovější verzi. Pochopitelně se doporučuje průběžně stahovat a instalovat i aktualizace operačního systému a antivirového programu. Počet kyberzločinců ve světě neustále roste a je třeba být alespoň ostražití. I zde platí zásadní pravidlo: Důležitá je hlavně prevence.
globus v dlani

Aktualizaci prohlížeče neodkládejte na neurčito, může se vám to vymstít

V případě Google Chrome může dojít k průniku zločinců až k datové oblasti pevného disku a dotkne se to v podstatě všech operačních systémů, tedy Linuxu, Windows i Mac OS. Tentokrát sice nejde o takové riziko, že by byl počítač zranitelný ohledně implantace nějakého viru, nebo by nad ním jeho majitel ztratil kontrolu, ovšem skrze browser lze čerpat údaje z dat uložených na disku téměř bez omezení. Není třeba jistě rozvádět úskalí, kdyby se hackeři dostali k rodným číslům, k uloženým databázím hesel v docela obyčejném textovém souboru, apod.
Neváhejte tedy s aktualizací Chrome a zkontrolujte, zda pracujete s nejnovější verzí 65.0.3325.146. Ověřte, zda máte nastavenu automatickou aktualizaci a pokud instalujete nové verze ručně, proveďte to opět přes nápovědu, která se nachází pod butonem „O aplikaci Chrome“.
Společnost Google vydala poslední záplatu svého prohlížeče zhruba před měsícem, tehdy šlo o vyřešení celkem 53 bezpečnostních problémů, z nichž tři byly dokonce označeny za kritické.