Psí hotely

Psí hotely dnes většinou fungují v každém větším městě či jeho okolí, své služby nabízejí zhruba od 200 korun na den. Zaleží na druhu a kvalitě poskytovaných služeb. Nabídka je různorodá.
hrající psy
Jsou zde zařízení, která se snaží co nejvíce nahradit domácí prostředí. Pejsci jsou zde ubytováni volně v domě, s přístupem do zahrady či venkovních výběhů. K dispozici mají hračky, domečky, prolízačky, ale také pelíšky, křesla a gauče, kde si mohou odpočinout po náročném dni plném psích her. Dokonce se můžou natáhnout i u televizi, tak jak jsou zvyklí z domova. Některá zařízení nabízejí také výběhy s psím hřištěm či bazény, jiná zase provozují školní autobus, který psa do školky dopraví. Ve spoustě hotelů funguje také psí salon, kde si Váš pejsek může během pobytu dopřát koupel, česání či stříhání drápků. Zkrátka každý pes si tu přijde na své. Abyste mohli psa do hotelu umístit, musí být naočkovaný a netrpět žádnou infekční nemocí. Také se nepřijímají konfliktní psi. Pokud jste majitelé psa, který nesnese psí společnost, je možnost umístit jej do karanténního kotce se samostatným výběhem, ne všechny hotely však tuto možnost nabízejí. Kvalifikovaný personál se postará o podávání krmení či léků, pokud Váš pejsek nějaké užívá.
spánek psů

Hlídači či venčitelé

Další možností je využití služeb, které nabízejí jednotlivci. Naleznete je na různých webových portálech či sociálních sítích. Důležité je však sledovat reference a hodnocení, abyste pejska svěřili do těch „správných“ rukou. Jedná se často o studenty nebo lidi, kteří z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí mít doma vlastního psa. Výhodou je, že je zde pejsek ubytován sám, tudíž je mu dopřána maximální péče a individuální přístup. Dle domluvy Vás hlídači také budou informovat o tom, jak se Váš miláček zrovna má a co dělá a nedělá, což v klasickém hotelu kvůli časovému vytížení jaksi není možné. Hodně hlídačů také nabízí jen samotné venčení. Můžete tak svého pejska poslat na procházku, pokud jste dlouho v práci nebo Vás zrovna přepadne nemoc.