Využijte každý prostor k obrazu svému

Nepotřebné množství předmětů a dekorací, na které se stejně jenom chytá prach. Ve spoustě bytů, hlavně těch nemoderních, lidé rádi skladují celá léta věci, které nepotřebují a neužívají a najdou se tací, kteří si navíc stěžují i na nedostatek prostoru. Reptají hlavně na nedostatek nábytku, který kvůli malým prostorám nemají kam dát. Zbytečně. Problémem a viníkem je mnohdy špatná organizace a uspořádání.
trámy v obýváku.jpg
Udělejte velký úklid

Pokud jste milovníky hromadění věcí, semkněte se a jednou vyhoďte vše nepotřebné. Staré oblečení, které by potřební unosili, darujte do speciálních kontejnerů. Figurky a dekorace v obýváku dejte do krabic a umístěte na půdu nebo pod postel. Urovnejte všechny důležité dokumenty na stole do úložných prostorů, logicky je seřaďte nebo je zařaďte do pořadačů a umístěte do knihovny. Srovnejte si všechno ve skříni, zavěste bundy, kabáty, saka a lepší kousky na ramínky. Ostatní oblečení složte a dejte do poliček. Prostě vše nesrovnané ukliďte a vzhledně srovnejte.
Stanovte si vlastní systém

Mít přehled o svých věcech je základem do budoucna. Určitě přijde chvíle, kdy budete muset najít nějakou důležitou smlouvu, sukni nebo košili, kterou jste dva roky nenosil/a, ale víte, že ji máte. Překvapí vás, jak jednoduché je si udělat vlastní systém uspořádávání, který ušetří čas i věčné uklízení. Pokud máte rádi psaní, nebojte si vše nadepsat. Na krabice napište například „časopisy o vaření“, „smlouvy“ nebo „sběratelské figurky“. Ve skříni do každé poličky dejte jeden druh oblečení.
jídelní kout u okna.jpg
Nábytek kupujte podle dispozic v bytě

Pro prostor výhodnými jsou bezesporu rohové sedačky, které umístíte do rohu a ušetříte místo a zároveň využijete roh. Populárními se staly také kompletní obývací stěny, které vypadají moderně, vyplníte klidně velký prostor v místnosti a obsahují také úložný prostor pro vaše věci a v neposlední řadě skvělé místo pro televizi. Zaberte si klidně jeden den, abyste zkusili přemístit nábytek v místnosti, abyste využili každičký prostor lépe a vkusněji. Ale nezapomeňte, vše dělejte pouze pro vaši spokojenost.