Bezpečnost až na prvním místě


Léto, pivečko, vínečko, pohodička, komu by se v tom vedru chtělo moc na něco dbát? Nikomu! Přesto prosím alespoň na několik následujících bodů dbejte:
varování nebezpečí.jpg
Řiďte jako člověk

Dovolené se už nemůžete dočkat, tak na ten plyn šlapete. Víte ale co? Pokud nejedete několik tisíc kilometrů, časová úspora není tak zásadní. Zvyšujete si ale přitom neúměrně spotřebu i riziko nehody. V autě také mějte kvalitní ochranné pomůcky, vesty pro všechny, a dobrý trojúhelník a mějte vše po ruce. Zvlášť v době prázdnin musíte na silnicích být ostražití, sváteční řidiči mají pré…
Nezanedbávejte pracovní povinnosti

Jasně, že v té helmě je vedro. Totéž platí pro montérky, bezpečnostní vestu. A co teprve ty pevné neprodyšné boty! Ale věřte, lepší se tisíckrát potit, než jednou kulhat, krvácet, anebo už ani nedýchat. Doma jsou určitě lidi, kterým na vás záleží, tak je svou nezodpovědností o svou přítomnost nepřipravte.
Do vody hoplá

Skákat do vody samozřejmě můžete, ale musíte to umět a musíte vědět, kam skáčete, co tam je. A když už se střemhlavě vzduchem dolů vrháte, nebuďte příliš rozpálení. Náhlé srdeční příhody nejsou ve vedrech bohužel vzácné. Opatrní buďte i v případě vodáctví. Pít se nesmí, přesto se pije, tak to alespoň držte v přijatelných mezích a nesjíždějte nesjízdné jezy. Ta hrůza za to nestojí.
bezpečnostní páska.jpg
Sluníčko je krásné

Ale slunce je také nebezpečné. Opalovací krém by měl být výbavou každého, hlavně u moře a ve vysokých horách. Chrání nejen před spálením, které bolí, ale i před nebezpečnými typy záření a stárnutím kůže. Tak péči nezanedbávejte!
Zvažte, na co máte

Alkohol, slunce, dobrá nálada lákají ke zkoušení nových věcí. A tak to má být. Zvažte přesto, zda zvládnete lozit po obří hladké stěně, když s horolezectvím nemáte zkušenost. Zda ten strom s tenkými větvemi opravdu unese vaši váhu? Zda vás ten býk nechce napíchnout na roh? Prostě ani v létě nedělejte moc velké hlouposti.