Zahradní solární sprcha

Máte rádi léto?? Vlastníte bazén a máte jej postavený za domem? Je to nadzemní typ? Nebo již máte dokonce zabudovaný v zemi? Každý začínáme s nějakým typem a pro mnohé z nás je bazén naprostou samozřejmostí a v létě často nutností, abychom se mohli osvěžit a zaplavat si. Není nic lepšího, než si v horkém letním dni zaplavat nebo se jen tak osvěžit a pak se na lehátku ve vodě vyhřívat.
zahradní cesta

· Pokud myslíte na kvalitu bazénové vody, pak jistě víte, že jí škodí jakékoliv nečistoty, které do ní vnesete, proto je nezbytné, abychom se často před vstupem do bazénu opláchli. Jenomže, kdo z nás to doopravdy dělá? Zřejmě skoro nikdo. Jenomže to je škoda, protože na kůži mohou být zbytky prachu, různé nečistoty, na nohou tráva, nebo jiné kamínky, když jdeme po chodníku, krém na kůži a tak dále. To všechno bazénové vodě škodí. Věděli jste například, že pokud se opláchnete a tím zamezíte vniku takovýchto nečistot z kůže do vody ve vašem bazénu, že na tom můžete ušetřit peníze? A to tím, že jakmile bude voda čistější, i když v podstatě tyto nečistoty na kůži ani nevnímáme, že následně do vody budete přidávat méně chemie, protože voda bude daleko déle a více čistější.
dítě na nafukovačce

K instalaci potřebujete rovný povrch, slunné místo a přívod vody

Nyní se dostáváme k jádru věci. Zahradní solární sprcha se instaluje na pevný a rovný podklad. Je z kvalitního odolného plastu a její tělo se nahřívá pomocí slunečních paprsků. Proto je dobré ji postavit tam, kde třeba celý den svítí sluníčko. Většinou někde u bazénu nebo zkrátka tam, kde máte přívod vody. Nic víc tento produkt nepotřebuje. Žádný tepelný ani jiný energetický zdroj, ze kterého by měla čerpat. Nic k tomu nepotřebuje. Tělo se samo nahřívá a teplota vody může dosahovat až 60°C. Vše se reguluje pomocí páčky, stejně tak, jako to znáte z klasických domácích koupelen. Praktické použití si jistě najdou nejenom majitelé bazénů, ale také majitelé chatek, kteří nemají v chatkách koupelny, leč u chatky mohou mít přívod vody. Snadné ovlažení a opláchnutí těla.