Géniem za půl hodiny


Máte rádi různé hádanky, rébusy a logické úkoly?A už jste zkusili test IQ? To je teprve hádanka. A ještě se, po jejím vyřešení, dozvíte mnoho zajímavého o sobě.
·        Jestliže se chcete jen pobavit a nemíníte se s výsledkem testu někde prezentovat, můžete zkusit některý na internetu.
·        Je tu bohatý výběr.

Jsou tu testy
a)     neplacené – porovnání s jinými účastníky
b)    placené – většinou Vám pošlou výsledek na certifikátu. Řekla bych, že tento druh testu je určen pro někoho, kdo si chce
–         jen tak odpočinout u kávy a křížovky už ho nebaví
–         zvýšit sebevědomí.
V těchto testech dopadnete velice dobře. Mohu mluvit z vlastní zkušenosti. Jeden placený test na internetu mi oznámil, že jsem geniální. Pobavilo mě to a zvýšilo sebevědomí.


K čemu testy sloužily?

Jestliže se chcete dozvědět skutečnost, a ne přívětivou lež, bude potřeba navštívit klub Menza, kde se můžete poměřit s ostatními zvědavci.
·        Několikrát do roka vyjíždějí do vybraných měst. Třeba budete mít štěstí.
·        Test trvá čtyřicet minut a jeho výsledkem si můžete být jisti.
·        Zúčastnit se mohou lidé od pěti do sta let. Ta horní hranice mi připadá trochu diskriminační.
Pokud jste náročnější, pak je tu návštěva psychiatra.
·        Udělá Vám komplexní vyšetření, které se protáhne na hodinu, až devadesát minut.

Proč se vlastně začaly testy provádět? Účelem bylo vyčlenit méně nadané žáky, kteří ty nadanější zdržovali ve výuce. Francouzský psycholog Alfred Binet vymyslel, roku 1898, soustavu rébusů, které měly odhalit, jak je na tom dítě s
–         pozorností
–         pamětí
–         verbálními schopnostmi.

O sedm let později, publikoval první test inteligence. K velkému využití došlo za první světové války, kdy se Američané snažili, pomocí těchto testů, najít nejvhodnější velitele. Podle výsledku válečného konfliktu, se jim to podařilo. Amerika se, po válce, stala věřitelem celé Evropy.