Euro palety dřevěné a plastové.


V čem jsou plastové euro palety https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/plastové-palety lepší než klasické dřevěné euro palety? Jsou to nadčasové věci, které určitě časem převezmou nadvládu nad dřevěnými palety. Určitě jste je už mohli vidět nebo o nich něco slyšet. Dnes si povíme pár jednoduchých případů, v čem jsou lepší. Už samotný materiál nás může překvapit. Myslíte si, že dřevo je vhodné na přepravu velkého a těžkého zboží, ano to rozhodně je. Je to pevný materiál, které je spojený velkými hřeby. Ovšem palety nebývají dobře opracované. Můžete si o ně zadřít třísku při špatné manipulaci. Nikdo nehledí na bezpečnost, protože jsou určeny na přepravu a nikoliv na prolézání.

euro palety

U hřeby jsou v nich velmi nebezpečné Ovšem ne pro dospělého, který si dá pozor, když je vidí, ale spíš pro menší děti a ti s nimi nepřijdou do kontaktu. Plastové palety jsou už o trochu něčem jiném. Jsou vyrobeny z pevného plastu, který se jen tak nerozbije a unese velkou zátěž. Plast je hladký a na bezpečnost daleko lepší. Stejně tak plast nic nevstřebává. Zatím co dřevo nasaje každou tekutinu. I když jsou palety nějak ošetřeny, nezabráníte tomu, aby dřevo změnilo své vlastnosti jako je vstřebávání kapalných tekutin.

euro palety

V dnešní jsou kladeny zásadní podmínky na hygienu, která je velmi důležitá. V tomto má navrch rozhodně plastové provedení, které je jednoduše omyvatelné, zatím co dřevo takovou vlastnost nemá. Když omyjete dřevo tak jen vodu nasaje a nic z něj nedostanete, naopak bude ještě těžší, díky vodě a jiným tekutina, které pojme, může dojít ke hnilobným zárodkům. Což se rozhodně u plastového nestane. Proto je to velkou výhodou. Plastové palety jsou zcela recyklovatelné a nezatěžuji naši planetu na odpad. Tím, že se z nich dá vyrobit něco jiného nebo ona sama je již výroba z recyklovaného materiálu, snižuje tím uhlíkovou stopu, což je pro planetu nesmírně důležité. Lidé planetu zahlcují odpadem a jeho náprava jen minimální.