Dovolená levně – jde to, ale musíte vědět, jak a kdy na to!

Říká se, že cestování je pouze pro bohaté. Není to však pravda. Když víte, jak správně nakupovat, nebudete mít problém vycestovat ze země i dvakrát ročně, a je při tom docela jedno, jestli vyděláváte patnáct nebo dvacet pět tisíc. Jaké jsou tedy správné postupy při výběru destinace, ale také cestovní kanceláře nebo celé dovolené? Dbejte na správný výběr, na správné informace, ale také na to, s kým jedete. Všechno je důležité, a jak už to tak bývá, na všechno je třeba myslet dopředu.
potřeby na dovču

Známé Last minute zájezdy

Tedy koupě na poslední chvíli. Jedná se většinou o ty typy zájezdů, které někdo na poslední chvíli odřekne, a vy tak zaplníte prázdné místo v autobuse nebo v letadle. Tyto typy zájezdů se ale nehodí příliš pro rodiny s dětmi, protože se může stát, že dovolená vůbec nebude. Ideální je pro mladé páry, pro seniory, ale také pro partu kamarádů, které je jedno, kde budou probíhat party. I tak si ale můžete přes last minute zařídit nádhernou dovolenou, protože když to klapne, můžete ušetřit až padesát procent. Mnohdy se může stát, že můžete letět hned další den, a to až s osmdesáti procentní slevou, a to už se doopravdy vyplatí.
·         Záleží vždycky na kanceláři
·         Nabídky jsou omezené
bankovky v kufru

First minute zájezdy

Ty u nás nejsou tak známé jako last minute, ale i ty už u nás mají nějakou tradici a dají se sehnat velice levně. Jsou to úplně první zájezdy, které se většinou vybírají už na počátku roku, nebo půl roku před plánovaným odjezdem. Tyto zájezd jsou výhodné jednak proto, že dávají velké slevy, ale navíc je všechno volné a vy si můžete vybírat z luxusního počtu možností, zájezdů a termínů. First minute jsou výhodné právě v tom, že nikdo před vámi ještě nic nezamluvila že jste mezi prvními, kteří mají možnost si vybrat tu svou vysněnou dovolenou. Slevy se tu pohybují okolo padesáti až šedesáti procent z původní ceny.