Zdroj tepla


Různé možnosti

V mírném podnebném pásu máme rozmanité počasí, protože zažíváme čtyři roční období, což je určitá výhoda. Nyní prožíváme zimní období, přičemž teploty klesají o dost pod nulu, s čímž musíme počítat a mít doma zajištěné topení. Přeci jen bez něj bychom doma měli zimu, přičemž jistě nechcete klepat kosu. V panelových domech se většinou o nic starat nemusíme, protože nám teplo proudí třeba z teplárny, takže si jenom přes kohout nastavíme, kolik tepla nám bude proudit do radiátoru.

hořící oheň

Samozřejmě jej zaplatíme, což záleží na konkrétním ceníku. U rodinných domů však těchto služeb jen tak využít nemůžeme, protože ne všude je právě nějaká ta teplárna, která má rozvody po celém městě. Proto si musíme zakoupit nějaký vlastní zdroj energie, s kterým si budeme topit. Rozhodně záleží na tom, jaké jsou pro daný zdroj měsíční výdaje, protože právě za vytápění v zimě dáme dost velkou část své výplaty.

Teplené čerpadlo

Kotle na tuhá paliva se vzhledem k předešlým událostem začali prodávat ve zvýšené míře, protože když si uděláme v dostatečném předstihu zásoby, tak máme přes zimu jistotu, že budeme mít čím topit, a to za předem danou cenu, protože následně už jenom spotřebováváme své zásoby. Samozřejmě má to i své nevýhody, přičemž jednou z hlavních je práce. Když totiž dřevo i sami štípeme, tak to stojí i nějaký ten čas. Navíc u kotlů bez zásobníku musíme chodit přikládat, jinak nám plamen zhasne.

budík na kotli

Oproti tomu u takového tepelného čerpadla Plzeň Sunus.cz se o nic starat nemusíme. U tepelných čerpadel si lidé můžou říci, že stojí dost peněz. Jenže musíme hledět na nízké provozní náklady, takže investice se nám můžou vrátit. Samozřejmě záleží na naší nemovitosti, protože takové zateplení opravdu dost pomůže. Vybírat můžete také ze systému vzduch/vzduch nebo vzduch/voda. Druhý je pochopitelně efektivnější, ale musíme počítat s vyšší cenou.