Nebojte se stárnutí!

Každý člověk někdy bude muset zestárnout, protože to je naprosto logické, nic nevydrží navždy, i stroje se za nějaký čas porouchají, ale naše tělo rozhodně není stroj, je to ale něco mnohem a mnohem lepšího. Všechno, co se děje v těle má tak jasné, ale zároveň tak složité pochody, že nejsme ani schopni člověka vytvořit uměle, protože je to tak složitý systém, který by se zkrátka nedal napodobit a ni za nic. Stroje vytvořit umíme, protože i když se to nezdá, jsou to poněkud jednoduché mechanismy, které fungují na určitém principu a nic se nemění, tělo je ale velmi složitý komplex mechanismů a reakcí, díky kterým fungujeme a přeměňují se v nás například různé látky na energii a podobně.

pleť

Už jen trávení, které nám přijde naprosto normální je něco neuvěřitelného, protože si tělo dokáže z potravy vzít jen to důležité a zbytek vrací zpět z těla ven. Je to fascinující, jak to samo všechno funguje a zkrátka nikdo by v životě nic takového nedokázal vymyslet. Příroda je v tomto nepřekonatelná a navždy také bude. To je jasné. Stárnutí lidí a všech živočichů patří k životu, protože takový složitý systém nebude fungovat dokonale navždy. Zde je vidět, že nic není dokonalé a nic není nesmrtelné. Opravdu nic, s čím se nyní potkáváme tady nezůstane navěky věků, to je vyloučeno. I stroje se musí opravit, to je něco jako první pomoc v nemocnici pro nás, taky nás tak trochu opraví.

pleť

Lidé se stárnutí bojí hodně, protože si myslí, že už nebudou tolik atraktivní a hezcí, to ale není pravda. To, že máme jako staří lidé vrásky je naprosto normální věc daná přírodou. Zkrátka v naší pokožce máme látku zvanou kolagen, konkrétně kolagen typu 1. Kolagen jiného typu se například vyskytuje v chrupavkách a podobně, ale v pokožce je právě tento kolagen. Když jsme starší, jeho celková produkce už není tak vysoká jako dříve a zkrátka se tvoří méně a méně, je ho tedy v pleti méně, proto se tvoří vrásky, protože kolagen vyplňuje pleť a pokud ho tam je málo, pleť není natažená. Je to přirozená věc.