Proč mají muži nedostatek testosteronu

Mnozí z vás pamatují dobu, kdy ženy poměrně často nemívaly chuť na sex, stěžovaly si na různé bolesti a nepříjemnosti, na spoustu starostí a pracovní přetížení a tento problém se občas přetřásal v mezilidských diskusích. Uplynulo však pár desítek let a situace se začala výrazně měnit tentokrát v neprospěch mužů. A tak se mnohdy paradoxně stávalo, že žena po sexuálním uspokojení toužila, zatímco její partner byl, jak se říká, „na odpis“.

Jedním z hlavních důvodů, proč k tomu došlo, byl chorobný nedostatek testosteronu. Tento hormon je potřebný pro typicky mužské funkce a kromě pohlavních orgánů má na starosti produkci energie pro budování svalové hmoty a pro fyzickou činnost. Bez testosteronu se muž stává něčím, co lze jen stěží pojmenovat, a není divu, že se pak hroutí i partnerské vztahy.

Korejský ženšen

Jedním z problémů z důvodu úbytku testosteronu je totiž i nedostatečná erekce, a tam, kde není erekce, nemůže být ani pohlavní styk. Tím pádem se partnerský život hroutí jak domeček z karet.

Jak tomu zabránit

Existují různá řešení, například syntetické přípravky z lékáren, ale mnohem lepší je jít přírodní cestou, prostřednictvím změny stravy, změny životního stylu a s využitím bylinek na zvýšení testosteronu. Namísto alkoholických nápojů si dopřejte raději adaptogenní rostliny, jako je Ženšen korejský, Maca peruánská nebo Kotvičník zemní, které nejen, že zvýší testosteron, ale odbourají i nadbytek stresových hormonů a pomohou uvádět organismus zpět do ztracené rovnováhy.

kořen Ženšenu

Pro některé z vás je možná velký problém přijmout fakt, že byste měli skoncovat s konzumací piva, ale stále tu máme možnost pít pivo nealkoholické, a postupně přejít na vhodnější tekutiny, jimiž jsou ovocné a zeleninové šťávy, minerální vody a čistá pramenitá voda. Snížit příjem byste měli i u masa, bílého cukru a bílé mouky a bílé pečivo nahradit celozrnným.