Pohotovost neudržují pouze hasiči, policisté a zdravotníci

Když vám vzplane na zahradě dřevník, první, co uděláte, je, že vytočíte telefonní číslo 150, a povoláte na pomoc hasičský záchranný sbor. Hasiči jsou připraveni 24 hodin denně k výkonu služby, a to tak, že jsou schopni během několika minut dorazit na místo požáru a začít jej likvidovat. To je nesmírně obdivuhodné a proto také si lidé hasiče velmi považují. V anketě o nejoblíbenější a nejzáslužnější profese se hasič umístil na přední pozici.

instalatér na toaletách

Podobně lidé přistupují k hodnocení záchranné zdravotnické služby, ovšem docela často se zapomíná ještě na jednu profesi, která také drží pohotovost, a je rovněž nepostradatelná – instalatéři.

Instalatéři pohotovost je nonstop servis, který je také dostupný po celý rok, i o svátcích a v nočních hodinách. V životě se totiž vyskytují situace, jejichž naléhavost je srovnatelná s požárem nebo s těžkou autonehodou. Kupříkladu takový únik zemního plynu, kdyby instalatéři nezasáhli včas, mohlo by dojít k ničivé explozi, a co výbuch plynu dokáže, si snadno vyhledáte na Internetu.

instalatérský nonstop servis

Instalatéři zasahují i u dalších závažných událostí, např. při úniku vody v domě, kdy může voda proniknout do elektroinstalace anebo narušit statiku objektu. Velkým problémem, který nesnese odklad, je v zimním období jakákoli závada na topném systému a mimo jiné i zanesení odpadů a kanalizace. Bez funkční toalety se neobejdete, stejně tak bez koupelny a přípravy pokrmů v kuchyni. Problém v kanalizaci by mohl dokonce vyústit i v šíření nebezpečných infekčních chorob, a rázem bychom se octli ve středověku. A to by jistě nikdo z vás nechtěl.

Važme si proto i instalatérů, kteří přispěchají na pomoc třeba i o půlnoci, a pokud se bude někdy někde vypisovat anketa o nejoblíbenější profesi, vzpomeňte si na řemeslníky v montérkách, kteří bývají v civilním životě spíše skromní a nenápadní.