Světlo mnoha výhod

V současné době máme takovou spoustu světelných zdrojů, že není problém si k jakémukoliv účelu prostě vybrat tu jedinou správnou. Velké zastoupení mají sodíkové výbojky. Jejich uplatnění je skutečně velice široké. Najdeme je například jako osvětlení parků nebo městských ulic.
§ Nejen, že napomáhají k tomu, aby se noční chodci mohli lépe orientovat, ale také zvyšují bezpečnost těchto mnohdy odlehlých míst.
§ Pro účely zvýšení bezpečnosti se využívají také jako osvětlovací prvek budov anebo historických památek.
osvícený maďarský parlament

Sodíkové výbojky https://www.lightpark.cz/sodikove-vybojky/ se vyznačují vysokou účinností a typickým monochromatickým světlem, které je zbarvené do žluta. Fungují na principu vyzařování pomocí sodíkových par s provozním parciálním tlakem v rozmezí od 0,1 do 1,5 Pa.
§ Velkou výhodnou těchto výbojek je jejich skutečně dlouhá životnost.
o V dobrých podmínkách to může být až dvacet tisíc hodin.
Poskytují také dobrou viditelnost i za husté mlhy. Jedná se o nejúčinnější světelný zdroj (dosažení maximálního měrného výkonu 200lm/W). Pro svůj velký výkon a dlouhou životnost se používají také na osvětlení velkých sportovišť nebo průmyslových hal.
zataženo nad lampou

V souladu s přírodou

Sodíkové a metalhalogenidové výbojky také šetří naše už tak dost zkoušené životní prostředí. Neobsahují totiž nebezpečnou rtuť nebo jiné škodlivé látky, které jsou součástí některých běžných svítidel. Proto se v našich obcích už staré rtuťové výbojky vyměnily právě za výbojky sodíkové, jejichž provoz je tedy bezpečnější a výkon na stejné, ne-li lepší úrovni.
dubaj akvárium
§ Jejich výhody objevili i pěstitelé exotických druhů rostlin nebo chovatelé terarijních a akvarijních zvířat.
§ Vhodné osvětlení v akváriích dokonce dokáže zmírnit vznik nepříjemné řasy, která nejen, že samotné akvárium esteticky hyzdí, ale může být i nebezpečná pro jeho obyvatele.