Kůň je ušlechtilé zvíře

Každý z nás má oblíbené a neoblíbené zvíře. Jeden miluje kočky, druhý nedá dopustit na psy a třetí zas žije pro koně. Radost z pohledu na tyto fascinující zvířata však u někoho přeroste v koníčka nebo i obživu. Pak je potřeba znát a vědět spoustu informací o chovu a péči o koně. Na internetových stránkách Konicci je vše pěkně sepsáno a vysvětleno. Rady zde najde jak naprostý laik, tak i znalý odborník a chovatel.

Stránky Konicci jsou prakticky dělené na několik kategorií:
·         o koních
·         inzerce
·         zábava
·         poradna
·         profily
·         články
·         diskuze

V jednotlivých kategoriích jsou pak specifičtější záložky. Stačí si jen otevřít tu, co potřebujete a v ní najít kýžené informace.

Kategorie o koních– pojednává o všem, co může s tímto zvířetem souviset. Najdeme tu výčet všech plemen včetně katalogu plemenných hřebců pro rozšiřování vlastního chovu. Je zde uveden dokonce kalendář akcí související s koňmi, informace a odkazy na místa kde si můžeme vyjet a užít si den s hříbaty, klisnami i hřebci. A je zde i popis potřeb pro péči o koně.

Inzerce– zde už z názvu je patrné, oč se zde jedná. Záložka slouží k prodeji a koupi všeho možného. Potřeb, jednotlivých zvířat, výcviku, ale jsou zde inzerovány i nabídky práce a služeb.

Zábava – Hledáte-li nějakou pěknou tapetu na plochu počítače, tabletu či mobilu jste tady správně. Své si zde najdou i obdivovatelé tištěných pohlednic a v případě nudy lze v této záložce hrát pexeso. No není to super?

Poradna– Krom dvou důležitých a užitečných databází zvířecích doktorů veterinářů a kovářů, potřebných k údržbě kopyt zvířat, je zde také obsáhlá veterinární poradna. Ta je zdarma a odpovídají skutečně studovaní lidé.

Profily– znáte sociální sítě … no tak toto je seznamka pro koně.

Články – Vše pohromadě o výcviku koní, jejich péči, zdraví, o nemocech a jejich výživě. Dále jsou zde uvedené i osobní příběhy uživatelů stránky jak se dostaly v životě ke koním.

Diskuze– Klasické fórum jako kdekoliv jinde. Jen se zde diskutuje o tématech související s koňmi.