VYSÁVÁNÍ MŮŽE BÝT I HOBBY!

Od malička jsem byla tak trochu rozmazlené dítě. Protože jsem se na vrcholové úrovni věnovala sportu, nemusela jsem doma tolik pomáhat, jako ostatní děti. Samozřejmě ale, pokud jsem měla volno, stejně jako ostatní jsem si musela svůj pokojíček uklízet. Nic z uklízení mi nevadilo tolik, jako vysávání. Vždycky, když mi maminka řekla, běž si vysát pokojíček, měla jsem málem migrénu. Okamžitě jsem si představila, jak vytahuji ze skříně těžký vysavač, zapojuji šňůru, kterou musím několikrát za vysávání přepínat ze zásuvky do jiné zásuvky a hlavně, to nejhorší, jak klečím a trubicí vysávám centimetr koberce za centimetrem. Opravdu mě už jen ta představa přiváděla k mdlobám.
čištění koberce
Situace se nezlepšila ani v mém vyšším věku, kdy na scénu přišel ultra skvělý a obzvlášť drahý vysavač, který dokonce filtroval vzduch přes vodu a měl několik variant hadic, nástavců a dalších vymožeností. Tenhle vysavač měl už kolečka, ale přesto byl těžký a složit ho nebylo jednoduché. Museli jste napouštět vodu (a pak ji samozřejmě také z vysavače dostat a tu špínu, kterou jste do vody vysáli, jste museli zase dostat pryč), připojovat nádobu ke stroji, zapojit do správného otvoru hadici, vybrat správný nástavec. Očistec! Vysával krásně, to jistě, ale ta práce kolem mě přiváděla stále do stresu.
Naštěstí jsem v dospělosti, kdy mám rodinu, objevila dva úchvatné pomocníky, kteří z vysávání udělali naprosto běžnou věc. Mohu vysávat každý den. Já tedy dokonce poměrně často vysávám i několikrát denně.
Ptáte se jak to? A jaké pomocníky využívám? Dobrá, třeba tím ulehčím život i vám!
přenosný vysavač
1.  Vysavače tyčové
Vysavače tyčové jsou za mě naprosto nezbytné, pokud žijete aktivní život a nejste pouze hospodyňkou v domácnosti. A pokud jste, měla byste ho mít také. Určitě i vám velmi usnadní život. Vysavač je nabíjen ve svém stanovišti pomocí kabelu. Když jdete vysávat, odpojíte ho a už se volně pohybujete, kde potřebujete. Pokud si vyberete opravdu kvalitní vysavač s dobrým výkonem, máte zaručeno, že vysajete celý váš domov snadno a bez zbytečného přepínání kabelu ze zásuvky do zásuvky a tahání těžkého stroje a hlavně opravdu kvalitně.

2.  Vysavače ruční
Vysavače tyčové samozřejmě nemají úzkou hadici, tedy se nedostanou do užších prostor a samozřejmě s nimi nevysajete vyvýšené plochy. Za tímto účelem jsem si pořídila vysavač ruční. Stejně jako tyčový se nabíjí v momentě, kdy ho nepoužíváte. Tedy potom při použití nejste omezeni žádným kabelem a dosahem zásuvky. Něco se vám vysype na lince nebo na sedačku a hned to můžete vysát. Bez složitého vytahování a skládání vysavače. Samozřejmě můžete tyto nehody vyřešit i zametáním nebo hadrem, ale není snazší jenom v rychlosti tyto drobky vysát? Určitě oceníte tento ruční vysavač, pokud máte například andulku, která kolem klece stále dokola rozhazuje nejen semínka, ale také peříčka.
čistič na koberce
3.  Vysavače robotické
Posledním pomocníkem, který mi pomáhá s úklidem podlahy, je můj robotický vysavač. Kromě toho, že se také nabíjí ve svém domečku, má ještě tu úžasnou funkci a to, že může vysávat, i když nejste doma. Samozřejmě to není dokonalé tak, jako když vysáváte sami, ale v domácnosti se stále generují různé nepořádky a každá pomocná ruka a eliminace nepořádku je žádoucí. Tento můj robotický vysavač má také záření, které ničí bakterie a můžu mu přidat také látkový nástavec, kterým podlahu stírá. Jak říkám, dokonalé to není, ale když nebudete doma, tak neuděláte nic, ani nedokonalou práci. Ale pokud tam máte robotického kamaráda, máte alespoň o největší nepořádek postaráno.