Sedací pytel se snadno udržuje v čistotě

Sedací pytle začaly dobývat svět již krátce po druhé světové válce. Svou podstatou jsou to velmi jednoduché výrobky, vnější tvar tvoří textilní tkanina sešitá do rozmanitých tvarů, vyplněná drobnými kousky organického nebo syntetického materiálu. Nejčastěji se pro malé polštářky používají pohankové či špaldové slupky a pro objemné kusy obvykle polystyrenové kuličky označené zkratkou EPS.nepohodlné sofa

Jednoduchá údržba

Materiál výplně lze doplnit nebo vyměnit, to je obrovská výhoda ve srovnání s proleželými či prosezenými místy v klasických sedacích soupravách. Za nejkvalitnější výplně jsou považovány kuličky EPS ze speciálního, zdravotně nezávadného polystyrenu. Na rozdíl od polystyrenových úlomků, které jsou pouhým odpadním materiálem, drží kuličky delší dobu požadovaný tvar.
Většinu potahů můžete čistit vlhkým hadříkem a běžnými čisticími prostředky a některé se dají vyprat v pračce (samozřejmě po vysypání výplně). Existuje i možnost odborného čištění v čistírně a dopravit vak do čistírny je také jednodušším krokem, než nakládat těžkou a objemnou sedací soupravu na přívěsný vozík, nebo tím pověřit stěhováky.
Kvalitní pytle, polštáře a vaky také poznáte podle provedení švů, ty by měly být dvojité nebo trojité, aby se polštář nebo pytel po dosednutí neprotrhl. Měly by mít k dispozici plnicí otvor, kudy pohodlně výplň doplníte či vyměníte, a cena náhradních kuliček nebývá vysoká, většinou vás vyjde i u větších velikostí jen na několik stovek korun. Některé výrobky mají i odnímatelný vnější potah, případně je možné dokoupit potah náhradní, https://www.oriondomacipotreby.cz/nahradni-dily/ anebo v jiné barvě, čímž lze interiér bytu výrazně oživit.staré nepohodlné křeslo

Pro děti i dospělé

Velmi záleží na udávané nosnosti, která se může lišit velice výrazně, v závislosti na konstrukci potahu, jeho tvaru, materiálu, a množství výplně. Neměli byste rovněž podceňovat zatížení sedacích vaků do dětských pokojů, protože děti rády na pytle skáčou, převalují se přes ně, pohupují se s nimi a tím na ně působí paradoxně větší silou, než dospělí lidé, kteří se do nich pouze posadí.