Neobvyklé nátěry na nábytku

Pokud byste rádi ozvláštnili a oživili stěny vašeho interiéru, nebo dodali vašemu nábytku zajímavý nátěr a dekor, máme pro vás tip na netradiční výmalbu stěn interiéru, nebo nátěr nábytku. Pokud vám vaše bydlení již připadá příliš fádní a nudné, můžete ho oživit netradičním nátěrem nábytku, anebo neobvykle vymalovanými stěnami.
v  Originální dekor v interiéru vytvoříte poměrně snadno a sami poznáte, jak pouhá technika malování stěn a nábytku dokáže pozměnit celý vzhled prostoru interiéru.
v  Pokud se vám líbí nábytek, který má popraskaný vzhled a dýchá nostalgickou atmosférou, nebo dáváte přednost dalším netradičním vzhledům nábytku, můžete si vše obstarat snadno i u vás doma.

starý nátěr
Tečkovaný vzhled

Pakliže na stěnách interiéru, anebo nábytku chcete dosáhnout takzvaného tečkovaného vzhledu, připravte si k tomuto dekorování terpentýn. Než vrstva barvy na stěnách a nábytku zcela zaschne, postříkejte ji pomocí namočeného a okapaného štětce s terpentýnem.

Popraskaný vzhled

Jestliže se vám líbí na nábytku popraskaný efekt nátěru a chcete jej dosáhnout, není to nic složitého. Pouze bude třeba, abyste si připravili dvě barvy od stejného odstínu, ale s odlišnou rychlostí schnutí. Nejprve plochu nábytku natřete tou z barev, která schne pomaleji. Jakmile uplyne přibližně polovina doby jejího schnutí, naneste na ni vrstvu rychleji schnoucí barvy, která by měla být ředitelná vodou. Tato druhá vrstva barvy velice rychle zaschne a ztvrdne. Později, jak bude schnout vrstva spodní, první barvy, tato horní ztvrdlá barva popraská.

starý nábytek v antikvariátu
Vzhled moaré

Pokud chcete dosáhnout takzvaného moaré vzhledu na stěnách interiéru, nebo nábytku, použijte dva tóny stejné barvy. Nejprve naneste na dané povrchy vrstvu světlejší barvy a poté ji nechte zaschnout. Po zaschnutí naneste na tento první nános barvy její tmavší odstín a ihned hadříkem poklepávejte na natřenou plochu. Tímto se na ploše místy objeví světlejší vrstva.