Nenápadní pomocníci pro provoz bazénů

Každý majitel středního nebo většího zahradního či domácího bazénu se stává automaticky majitelem i několika druhů hadic. Tyto nezbytné součásti slouží k flexibilnímu propojení jednotlivých dílů bazénové technologie a příslušenství. Bazén by rozhodně nemohl správně fungovat bez vysavačů, solárních ohřevů nebo filtračních zařízení.

kropící hadice

  • Vhodné bazénové hadice ale používají i majitelé menších bazénů, kteří nemají instalovanou žádnou filtraci.
  • Pomocí hadice se totiž voda vypouští mnohem pohodlněji.

Výrobci bazénového příslušenství garantují, že jejich výrobky jsou vysoce odolné nejen vůči UV záření, ale také vůči bazénové chemii.Své specifické vlastnosti si tedy uchovávají dlouhá léta. Ukázalo se velice výhodným používat různé typy na různé funkce.

  • Pro připojení solárního ohřevu v technologii bazénu je vhodné používat hadici v barvě černé.
  • Ta dobře akumuluje a zároveň i udrží teplo, které přijímá ze slunečních paprsků.

Pro připojení bazénové filtrace na barvě v podstatě nezáleží.

Volte podle způsobu použití

V závěru koupací sezóny je zapotřebí buď bazén zcela vypustit anebo zmenšit objem vody před zazimováním. K tomu nám skvěle poslouží bazénová hadice o průměru třiceti osmi milimetrů. Tento produkt je velice skladný a po vyschnutí jej lze do skutečně malého klubka a uložit na chráněné místo, kde nehrozí vlhkost.

zahradní hadice

  • Jinou variantou je hadice, která je vyrobena z odolného plastu s koncovkou na každém konci.
  • Jedná se o takzvanou plovoucí bazénovou hadici, která je určena k propojení ručních i automatických vysavačů se skimmerem.

Propojovací hadice z bílého masivního plastu, která je tvarovaná do „husího krku“ je velice pevná a zároveň i odolná. Oba konce má ukončené převlečnými matkami ze šedého plastu. Zajistí tím pevné spojení mezi výstupem filtrace a průchodkami bazénu či solárním ohřevem.