Léto se pomalými krůčky blíží


V letních měsících zažíváme v posledních letech poměrně vysoké teploty. Každý z nás pak vyhledává nejrůznější cesty jak se ochladit a osvěžit. Studené nápoje a ventilátory nám mohou pomoci jen na malou chvíli. Mnohem účinnější je studená koupel a to tak často, jak jen můžete. Bohužel jsou v takových dnech městská koupaliště naplněná k prasknutí, a sice si můžete užít chladivou koupel, ale už si nemůžete užívat klid a pohodlí.

Klid a pohodlí si však můžete užívat na vlastní zahradě, pokud se rozhodnete pro pořízení vlastního bazénu. Pro začátek vám postačí varianta nadzemního bazénu, který si můžete vybrat v různém objemu. Už se na něj určitě těšíte. Doma se nemusíte ohlížet, jestli vypadáte v plavkách dobře a ani vás nemusí trápit nedostatečné opálení. Krásné opálení získáte u vlastního bazénu za pár dní.

Až budete vybírat bazén, nezapomeňte si vybrat i veškeré příslušenství které vám velmi pomůže při péči o čistotu vody. Kvalitu vody je nutné pravidelně kontrolovat. Bazénová chemie vás ochrání od vodních řas a nejrůznějších mikroorganismů, ale i tak bude nutné, abyste se zbavili i nečistot, které si do nádrže donesete na chodidlech, nebo které v ní ulpí při srážkách nebo větrném počasí. Vyčistit dno bazénu vám pomohou vysavače bazénů a pro očištění linie, kde je vodní hladina, je nutné použít kartáč. Prohlédněte si nabídku širokého příslušenství a až budete vybírat zahradní bazén, nezapomeňte si objednat i ostatní nutné pomocníky.

Pokud budete chtít využívat bazén co nejdříve, použijte solární plachtu. Plachtou přikryjete nádrž tak, aby se plachta dotýkala hladiny, a sluneční energie vám prohřeje vodu na příjemnou teplotu a to velmi rychle. Vodní radovánky si tak budete moci užívat mnohem dříve a mnohem déle!