Kopřiva a její účinky


Kopřiva je rostlina, které se v přírodě spíše vyhýbáme. Její listy jsou totiž pokryté chloupky, které při dotyku proniknout do naší kůže, a tím vyvolají štípání, bolest a pocit svědění. Šahat na kopřivu tedy není nic příjemného. Přitom kopřiva má opravdu skvělé léčivé účinky. Záleží samozřejmě na tom, jakou kopřivu sbíráte nebo jakou používáte. Je jich totiž více druhů. U nás je nejrozšířenější kopřiva dvoudomá. další odrůdou je například kopřiva žahavka, která se ale vyskytuje spíše na teplých místech. Na jižní Moravě se kdysi vyskytovala i kopřiva lužní, dnes ale máte minimální šanci se s ní setkat.

kopřivový čaj

Další odrůdy kopřivy potkáte spíše v zahraničí. Podíváme se tedy na to, jaké léčivé účinky má kopřiva dvoudomá. Může pro nás být významným zdrojem vitaminů B a C. není tedy divu, že se v léčitelství používá již od nepaměti. jen si musíte dát pozor, pokud ji sbíráte. Určitě si na její sběr vezměte rukavice. Anebo si můžete zakoupit již hotové produkty z kopřivy, jako například odvary, nálevy, kosmetiku nebo kopřivový čaj Darka shop. Určitě jste někdy slyšeli, že pokud vás popálí kopřiva, nedostanete revma. A je na tom něco pravdy. Lidé, kteří trpí nemocí osteoartrózou zažívají velké bolesti svých kloubů.

kopřivyx

Pro zmírnění bolesti je skvělé použít listy kopřiv. Kopřivy podporují vylučování vody z těla, a tím pádem i působí jako detox. proto se kopřivový čaj doporučuje lidem, kteří trpí na problémy s vylučovacím ústrojím. čaj vám může být nápomocný i při hubnutí, protože vám pomáhá bojovat proti zavodnění. Trpíte ekzémem? I s tímto vám mohl pomoci kopřivy. Na ekzematickou pokožku pravidelně aplikujte odvar z kopřiv a brzy se dočkáte pozitivních změn. Pokud máte problémy s vypadáváním vlasů, i s tímto vám mohou pomoci kopřivy. Ve spoustě vlasové kosmetiky najdete přímo výtažky z kopřiv, anebo si můžete vyrobit doma vlastní nálev, který budete pravidelně aplikovat na své vlasy.