Vše o pivu

Pivo je u nás právem považováno jako národní alkoholický nápoj, protože se stačí informovat o jeho spotřebě. Vy si ho můžete dokonce sami vyrobit.

Vše o pivu

Historie a výroba

Tento delikátní nápoj asi není potřeba zdlouha popisovat, protože ho každý z nás moc dobře zná. Jedná se o alkoholický nápoj vyráběn kvašením s typickou nahořklou chutí. Jeho naprosté počátky sahají až do 7. tisíciletí př.n.l., ovšem jeho objev byl zcela náhodný. Dávní pěstitelé obilí Sumerové uchovávali svou úrodu v nádobách. Jednoho dne do hliněné nádoby zatekla voda a tím započal velice důležitý proces kvašení, z čehož vznikl naprosto nový typ nápoje. No a od této doby začal vývoj piva, jež na tom území vařili především ženy.

pivo nasudu

Takto začal vývoj a rozšiřování do ostatních zemí až do současné doby. Dnes se při prvním kroku musí vytvořit slad, jenž samozřejmě vzniká ve sladovně z obilí. Řada lidí si myslí, že při vytváření sladu je potřeba teplota varu, ovšem ve skutečnosti teplota pomalu stoupá a končí někde okolo 75°C. Nesmíme zapomenout ani na filtrování přes mláto, aby nám zůstala nádherná mladiny. Poté je potřeba uvařit chmel, kde teplota skutečně dosahuje bodu varu. Chmel je velice důležitý, protože dává pivu osobitou chuť. Díky těmto složkám si můžeme vychutnávat vynikající pivo.

Vlastní výroba

Dokonce si můžete připravovat tento alkoholický nápoj v pohodlí domova, což je pro každého milovníka piva naprostým snem. Jak na to? I když se to může zdát jako velice složití proces, tak Vám postačí pouhýdomácí pivovar, jenž se o vše postará. Bude Vám stačit jen pár minut na přípravu a následně týden pro zrání. Poté už se můžete těšit na domácí vlastnoručně vyrobené lahodné pivo. Vzhledem k tomu, že se jednáno sadu se vším potřebným, tak potřebujete pouze tekoucí vodu. Zrání je samozřejmě velice zajímavý proces, a proto je vzrušující každý den pozorovat pokrok celého procesu. Po uplynutí týdne se již nebudete moci dočkat výsledku, jenž opravdu stojí za to. A proto se nebojte pozvat na ochutnání kamarády, jenž pozvání rozhodně neodmítnou.

pšeničné pivo

Na výběr je hned několik druhů tohoto nápoje, kde rozhoduje čistě jen Vaše chuť. Zároveň je tento pivovar ideální dárek, jenž obdarovaného zaručeně potěší. Přeci jen uvařit si vlastní pivo, pozorovat celý proces a potom si ho s vášní vychutnat je čistá nádhera.