Tajemství blogu

Přemýšleli jste někdy o tom, že si založíte blog? Víte jak na to? Kde si ho založit a co to vlastně ten blog je? To se Vám pokusíme nastínit v tomto článku.

Co je to blog?

Blog Promodarky je webová aplikace s příspěvky nebo dá se říct takový webový zápisníček. Můžeme ho rozdělit na dvě odvětví a to osobní a firemní nebo podnikatelský.

​​​​​​Osobní blog

Osobní blogy byly hodně oblíbené dříve. Lidé tam sdíleli své zážitky, zkušenosti, pocity, nálady, názory a další. Dnes už však tyto blogy upadají a je jich už méně.

Podnikatelský/firemní blog

Zatímco osobní blogy upadají, ty podnikatelský/firemní začínají být čím dál tím častěji k vidění. Podnikatelé či firmy zde sdílejí různé odborné články, studie, diskuse na dané téma v odvětví, kterému věnují své podnikání. Nemůže se ale zapomínat, že ne každý je v oboru znalec, a tak by měly články být napsány odborně, ale ne moc, aby rozuměli i začátečníci v oboru. Možné je sdílet jak články tak i videa.

blog

Kde lze blog založit?

Sociální sítě a blogové platformy

Jednou z možností, kde blog založit jsou stále více používané sociální sítě a blogové platformy. Tato místa Vám přitáhnou více lidí a tím i vyšší sledovanost a čtenost, ale všechno má své ALE. Na těchto místech můžete blogovat, ale ten blog Vám nepatří, stále se musíte řídit pravidly těch daných sociálních sítích nebo blogovacích platforem. V praxi to může znamenat, že Vám článek schválí jednou, ale za měsíc, když se změní podmínky a pravidla, Vám už podobný článek schválit nemusí.

muž na počítači

Vlastní web

Druhou a častěji doporučovanou možností je provozovat blog na vlastním webu. Tam si totiž Vy sami určujete, jaký příspěvky tam kdy můžete dát. Pro podnikatele a firmy by to neměl být žádný problém, protože většina má svůj web. Tam je potřeba si jen ohlídat a zkontrolovat, zda můžete i Vy přidávat a upravovat příspěvky. Pokud by to mohl jen programátor, tak se doporučuje nechat si zpřístupnit vkládání příspěvků. Ale i pokud vlastní web nemáte, nemusíte věšet hlavu, založit web není až taková věda a v dnešní době je to poměrně jednoduchá záležitost.