Kvalita především


Uzeniny
Kvalitní uzenina by měla mít maximální podíl masa, čím více, tím lépe, zároveň by měla mít menší obsah neoblíbených, přesto používaných éček. U oblíbených točeňáků by ten nej měl být vyroben ze směsi masa hovězího, telecího a vepřového, ne strojně odděleného, bohužel ty výrobky na trhu dostupné, se k tomu originálnímu kabanosu přibližují jen stěží.

Mléčné výrobky
Pravý jogurt by neměl obsahovat želatinu ani škrob, nejlépe uděláte, když sáhnete po „obyčejném“ bílém bez přítomnosti jakýchkoliv dochucovacích složek. Rozdíl najdete i v rozličném zastoupení mikroorganismů.
čaj s cukrem.jpg
Čaje sypané i ledové
I když si většina z vás pomyslí, co by se asi tak dalo ošidit na čaji, věřte tomu, že i na výběr čaje si musíte dát pozor. Týká se to především instantních čajů, které mají velký podíl barviv, cukru a různých aromatických látek. Při výběru se soustřeďte na popis složení. U čajů v pet lahvích počítejte s velkým množstvím sacharidů,steviol-glykosidůa sladidel. Pokud si chcete dopřát kvalitní ledový čaj, k domácí výrobě nebude potřebovat nic více než pravý černý čaj, citrony a vodu. U čaje sáčkového či sypaného je důležitý podíl kofeinu a extraktu, který se liší podle surovin, ze kterého je vyroben.
hrnky a káva.jpg
Káva
Nákup kávy také není jednoduchý. Při výběru dbejte na obsah kofeinu. Kvalita uvařené kávy pak závisí na postupu při jejím vaření.
Sladké pomazánky
Dětmi oblíbené a milované sladké pomazánky by měly mít velký obsah oříšků a kakaa. Realita je bohužel jiná, kolem oříšků dost často tzv. jen proběhly. Většina z nich obsahuje hlavně spoustu tuků a cukrů a palmového oleje. Při koupi se orientujte na podíl kakaa a lískových oříšků.  Čím více, tím kvalitnější produkt.
U některých výrobků se může stát, že přesné složení na obalu nenajdete, neboť výrobce ho tam nechtěl uvést. Nemusí se jednat jen o potraviny, ale může to být i drogistické zboží.