Australská Pilbara a zlato

V Austrálii se rozléhá horká oblast známá jako Pilbara.   Je ohraničena řekou Ashburton na jihu, na severu potom řekou De Grey a Velkou písečnou pouští, která leží od Pilbary na východě. Domorodci tuto divokou oblast nazývají Bylybarra, což je v překladu Suchá země. Klima na této oblasti je tropické polopouštní. Najdete tu snad nejžhavější místo v Austrálii, a tou je bývalá zlatokopecká osada Marble Bar. Pilbara je kraj odlehlý a drsný, avšak neobyčejně, až bájně bohatý. V dobách minulých se v této horké oblasti Austrálie těžilo zlato. V dnešních dnech přináší prosperitu místním obyvatelům:
·         zemní plyn
·         azbest
·         cín
·         olovo
·         nikl
·         mangan
·         sůl
·         železo
červená pilbara
Nachází se zde největší doly na železnou rudu v Západní Austrálii. Většina měst v této oblasti jsou hornická a přístavní města, která byla vybudována v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století velkými těžařskými společnostmi. Naštěstí se zde zachovala nedotčená a pustá divočina, a to i přes intenzivní těžební činnost v minulosti. 
karratha austrálie

Divoká planina se stolovými horami a hejny papoušků kakadu

·         Z této horké planiny vystupují v dálce oblé kopce, nebo stolové hory.
·         Polosuchou step střídá místy nízká buš.
·         Klikatí se zde balvanitá řečiště, která jsou povětšinou vyschlá, ale lemují je mohutné bělokoré eukalypty.
·         Eukalypty, které v této planině vyrůstají, jsou doslova obleženy bílými papoušky kakadu.
opuštěná cesta

Státní květina

Rostlina Nádhernice úhledná, která zde vykvétá, je opravdu nádherná. Je známá jako Sturtův pouštní hrách. Nacházejí se zde stovky a stovky jejích jasně červených květů, které mají uprostřed černé, anebo červené boule. Tato květina Nádhernice se stala dokonce státní květinou státu Jižní Austrálie. V letech 1699 ji z Austrálie dopravil do anglického Oxfordu anglický bukanýr William Dampier, a zvláštní, bizarní květ Nádhernice vzbudil v Anglii velký údiv.

Australská Pilbara a zlato

4 (80.98%)61